Patatas salteadas con limón y pimienta negra – Gesauteerde aardappelen met citroen en zwarte peper
Ingrediënten
- 600 gr. kleine aardappelen (schoongemaakt)
- 250 ml. hete groentebouillon
- 1 gewassen citroen
- 25 gr boter (of een veganistisch alternatief)
- 2 grote teentjes knoflook (fijngehakt)
- ½ tl. gemalen zwarte peper
- Een flinke snuf grof zeezout
- 10 gr. verse muntblaadjes (fijngehakt)
Bereiden
- Begin met de krieltjes in vieren te snijden. Voeg ze samen met de groentebouillon toe aan de pan. Dek af met een deksel en zet op een matig vuur. Breng het aan de kook gedurende ongeveer 3 tot 4 minuten.
- Laat gedurende 6 tot 7 minuten sudderen en giet de aardappelen af, gooi de bouillon weg. Veeg de pan af met keukenpapier, u hoeft hem niet schoon te maken, en zet hem opzij.
- Rasp de citroen en zet apart. Snijd de geraspte citroen in schijfjes.
- Zet de koekenpan op middelhoog vuur en voeg 15 gram boter toe, bewaar de rest voor later, en smelt. Voeg de knoflook, citroenschijfjes en aardappelen toe en breng op smaak met zout en peper. Laat 3 minuten koken zonder te roeren en daarna gedurende 6 minuten om de 2 minuten omroeren zodat ze gelijkmatig bedekt worden.
- Haal de pan van het vuur en roer de resterende 10 gram boter, de citroenschil en de verse munt erdoor.
- Onmiddellijk opdienen.
Translate »
error: Op de inhoud van deze site staat copyright! Je mag de recepten uiteraard wel printen (zie button aan linkerzijde pagina).
We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze site zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van deze site, gaan we ervan uit dat je ermee instemt.Ok