Albondigas canarias con almogrote – Gehaktballetjes van de canarische eilanden
Ingrediënten- 3 el paneermeel
- 4 el kippenbouillon
- 450 gr. rundergehakt
- 100 gr. Serrano (fijngehakt)
- 3 teentjes knoflook (fijngehakt)
- 2 el peterselie (fijngehakt)
- 1 tl verse oregano (fijngehakt)
- 1 tl zout
- 1 el geraspte gedroogde Manchago
- 1 ei (gescheiden)
- bloem
- broodkruim (gedroogd) olijfolie
- almogrote de gomera (verdund met 3 el kippenbouillon)
Bereiding- Vermeng in een kommetje de paneermeel met 2 el bouillon. Doe dit over in een andere kom met het gehakt, de ham, knoflook, peterselie, oregano, zout, geraspte kaas, eidooier en de resterende bouillon.
- Klop het eiwit met 1 el water los in een kom. Meng het gehakt en vorm er balletjes van ongeveer 4 cm van. Bestuif deze met de bloem, doop ze in het geklopte eiwit en bedekt ze met de broodkruim.
- Verhit de olie in een koekenpan en bak de balletjes goudbruin en gaar. Schut de pan af en toe om te voorkomen dat de balletjes vastbakken.
- Opdienen met de almogrotedip die is verdund met wat kippenbouillon tot ze de consistentie heeft van een dipsaus.
Translate »
error: Op de inhoud van deze site staat copyright! Je mag de recepten uiteraard wel printen (zie button aan linkerzijde pagina).