Tapas recept
Gambas al Ajillo Picantes
Pikante knoflook garnalen
Voorbereiding10 min
Bereiding5 min
Totaal15 min
Voor4 personen

Ingrediënten
- 60 ml. extra olijfolie van eerste persing
- 8 teentjes knoflook
- ½ tl gerookt Spaans paprikapoeder (pikant)
- 20 rauwe grote garnalen, gepeld en ontdaan van darmkanaaltje
- handvol fijngehakte peterselie
- snufje zeezout
- vers gemalen zwarte peper
Bereiding
- Verhit een grote koekenpan op een matig vuur.
- Snijd ondertussen 6 teentjes knoflook in dunne plakjes, hak een handvol verse peterselie fijn en dep de rauwe garnalen droog met keukenpapier. Breng de garnalen aan één kant op smaak met zeezout en zwarte peper.
- Verwarm de pan 6 tot 8 minuten op een matig vuur, voeg de olijfolie en 2 tenen knoflook (gepeld en geplet) toe, meng voortdurend Verwijder de knoflook na ongeveer 2 minuten (als de knoflook licht is gebakken), uit de pan en gooi weg. Voeg dan de garnalen met de gekruide kant naar beneden toe, allemaal in een enkele laag, bak gedurende 60 seconden per kant, haal dan uit de pan en zet apart.
- Zet het vuur laag, voeg de gesneden knoflook toe, meng voortdurend, na 1 minuut en de knoflook is licht gebakken, zet je het vuur uit, voeg een ½ theelepel gerookte paprikapoeder toe en nog een beetje zeezout, meng samen, voeg dan de garnalen toe en meng alles goed samen.
- Schep de garnalen in een serveerschaal, giet de knoflooksaus over de garnalen en bestrooi met de fijngehakte peterselie.
- Serveer direct, geniet!
