300 gr. gedroogde kabeljauw (Bacalao) of anders Kabeljauwpuntjes die jezelf zout
100 ml olijfolie
150 ml volle melk
2 middelgrote aardappelen (ongeveer 300 gr.)
2 teentjes knoflook (geperst)
Gemalen witte peper
Gehakte peterselie
Bereiden
Als je Bacalao hebt, laat deze dan twee keer weken in melk. Eén keer om te ontzouten, de tweede keer om te wellen. Neem hier wel ruim de tijd voor (minimaal een nacht).
Kook de aardappelen in de schil. Schil ze en als ze nog warm zijn, prak ze vervolgens fijn met een vork.
Laat de Kabeljauw drogen op keukenpapier. Prak deze ook fijn.
Verhit de olie in een koekenpan, haal de pan van het vuur en voeg de gehakte knoflook en peterselie toe (bewaar wat peterselie voor de garnering). Voeg de aardappelen en fijn geprakte kabeljauw toe.
Voeg melk toe tot de consistentie romig maar dik is. Breng op smaak met de witte peper.
Serveer de Brandade warm of koud op toast. Garneer het met een beetje fijngehakte peterselie.
Translate »
error: Op de inhoud van deze site staat copyright! Je mag de recepten uiteraard wel printen (zie button aan linkerzijde pagina).
Stuur deze pagina naar een vriend of bekende.
We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze site zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van deze site, gaan we ervan uit dat je ermee instemt.