Habas con Morcilla – Tuinboontjes met Morcilla

Ingrediënten
  • 750 g tuinbonen, gedopt
  • 1 el olijfolie
  • 1 kleine ui gesnipperd
  • 300 morcilla of bloedworst, vel verwijderd, in stukjes gesneden
  • zout
Bereiden
  1. Bij gebruik van diepvriestuinbonen maakt u deze volgens de aanwijzingen op de verpakking. Druk verse tuinbonen uit hun velletje door te tussen duim on wijsvinger te knijpen.
  2. Breng een grote pan met gezouten water aan de kook. Voeg de bonen toe en kook te zonder deksel op de pan 5-10 minuten, tot ze gaar zijn.
  3. Verhit ondertussen de olie in een koekenpan. Voeg de ui toe en bak deze onder af en toe roeren circa 7 minuten op laag vuur, maar zorg dat hij niet bruin wordt.
  4. Giet de bonen af, voeg de ui toe en kook het geheel 6 minuten op zeer laag vuur.
  5. Verhit ondertussen een andere koekenpan, doe de morcilla of bloedworst erin en bak deze onder geregeld roeren 5-8 minuten.
  6. Doe de worst bij de bonen en kook het geheel onder af en toe roeren nog zo’n 10 minuten.
  7. Serveer direct.
Translate »
error: Op de inhoud van deze site staat copyright! Je mag de recepten uiteraard wel printen (zie button aan linkerzijde pagina).
Stuur deze pagina naar een vriend of bekende.