Crema Catalana con Piñas y Cocos – Vanille cocoscrème met ananas en caramel
Ingrediënten
- 2¼ eetlepel maïzena (opgelost in 2 eetlepels melk)
- 3¼ dl melk
- 3 dl kokosmelk
- 1 kaneelstokje
- 6 eidooiers
- 150 gr. suiker
- ½ blikje ananasstukjes
- 1 eetlepel geraspte citroenschil
- 4 tot 6 eetlepels rietsuiker
Bereiding- Pureer de ananasstukjes en klop in een kom de eidooiers los met de opgeloste maïzena en zet deze apart.
- Breng de melk met de kokosmelk, ananaspuree, citroenschilletjes, kaneelstokje en suiker aan de kook en laat dit zachtjes ca. 5 minuten trekken.
- Giet het geheel daarna door een zeef bij het maïzena-melkmengsel en breng het al roerende aan de kook.
- Verdeel het mengsel over 4 tot 6 bakjes en laat het afkoelen.
- Bestrooi de bakjes vlak voor het serveren met een dun laagje rietsuiker en laat dit onder de grill karamelliseren.
- De vla moet koud zijn en het suikerlaagje heet en krokant.
- Serveer meteen anders wordt het laagje taai.
Bron:
Heleen van DonkTranslate »
error: Op de inhoud van deze site staat copyright! Je mag de recepten uiteraard wel printen (zie button aan linkerzijde pagina).
We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze site zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van deze site, gaan we ervan uit dat je ermee instemt.Ok