Peras en Jarabe de Vino y Jerez – Peren in sherrysiroop
Ingrediënten
4 middelgrote tot grote, rijpe maar stevige peren, geschild
citroensap
7 dl rode wijn
100 gram suiker
2 kaneelstokjes, doormidden gesneden
2 partjes citroen van 1 cm, doormidden gesneden
½ dl Spaanse cream sherry
¼ theelepel foelie
1 eetlepel honing, of naar smaak
slagroom (naar keuze)
Bereiding
Wrijf de peren helemaal in met citroensap.
Neem een diepe, niet-metalen pan waar de peren dicht op elkaar gelegd in passen, doe hierin wijn, suiker, kaneel, partjes citroen en 4½ dl water.
Breng dit aan de kook, temper de warmtebron en leg de peren erin. Sluit de pan en laat dit ongeveer 20 minuten flink pruttelen tot de peren zacht zijn.
Neem de peren uit de pan en zet ze apart.
Voeg de sherry en de foelie toe aan het wijnmengsel en kook dit in tot siroop (ongeveer 3½ dl). Roer de honing erdoor en leg de peren terug in de siroop. Laat ze bij kamertemperatuur een nacht staan, waarbij u de peren af en toe keert.
Voor het serveren de peren in vieren snijden en het klokhuis verwijderen. Snijd ze dan in partjes van ½ tot 1 cm en schik ze dakpansgewijs op 4 dessertbordjes.
Schep de siroop erover en garneer dit alles met de kaneelstokjes en schijfjes citroen. Leg er desgewenst een toefje slagroom bovenop.
error: Op de inhoud van deze site staat copyright! Je mag de recepten uiteraard wel printen (zie button aan linkerzijde pagina).
Stuur deze pagina naar een vriend of bekende.
Giessenborch.com maakt gebruik van cookies om te zorgen dat onze site optimaal functioneert. Als je doorgaat met het gebruik van onze site, ga je hiermee akkoord.OkPrivacy policy